Tubakaküünal Gefest

Tootekood: 223220 Ühik: tk Laoseis:Tellitav

Tubakaküünal Gefest on mõeldud võitlemiseks kasvuhoones olevate kahjurite vastu (lehetäi jne).

5,25 €

Küünal ei sisalda pestitsiide ja on keskkonnasõbralik.
Tänapäeval toimub taimede töötlemine peamiselt kemikaalidega, mis ei mõju taimedele enamasti hästi (samuti ka pinnasele). Tubakasuitsuga töötlemine on aga keskkonnasõbralik ja omab väga soodsat mõju taimede kasvule ja arengule, kuna suitsus sisalduv kõrge süsinikdioksiidi sisaldus on fotosünteesi protsessis vajalik.
Küünal on valmistatud silindrilise briketi kujuga ja kaalub 250 g. Küünla põlemisaeg kestab umbes 1,2-1,5 tundi (eritab ainult suitsu, lahtist leeki ei ole). Ühest küünalst jätkub umbes 20m8 suuruse kasvuhoone jaoks (eeldusel, et lae kõrgus on 2-2,5 m). Töötlemine toimub putukate ja kahjurite ilmnemisel.
Erituv tubakasuits sisaldab suurt hulka süsinikmonooksiidi (CO), mis oksüdeerub kergesti süsinikdioksiidiks (CO2), mis omakorda osaleb fotosünteesi protsessis. Peale töötlust suureneb märgatavalt taimede roheline mass, taimed muutuvad vähem vastuvõtlikeks igasuguste haiguste suhtes, väheneb viljade valmimise periood. Töödelge üks kord 5 - 7 päeva jooksul.
Kasvuhoone töötlemine peaks käima kas pimedal ajal või mõnel jahedamal päeval kahjurite ilmnemisel.

 

 

 

 


 

     Pikaealisuse edetabelites on aednikud järjepidevalt esikohal. /William Beach Thomas/ Aiatöödega tasub igal juhul tegeleda. Kasvata targalt.